piątek, 10 marca 2017

#35 "Spowiedź Diabła" Adrian BednarekTytuł: Spowiedź Diabła
Autor: Adrian Bednarek
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron:  416
Egzemplarz recenzencki


"W zemście i w miłości kobieta jest większym barbarzyńcą niż mężczyzna" 

~ F. NietzscheCo może się wydarzyć, gdy diabeł pozna innego diabła? 
Kuba Sobański odnajduje bratnią duszę (choć sam nie może w to uwierzyć!). Ale od początku...

"Spowiedź Diabła" to trzecia część serii o Kubie Sobańskim - młodym prawniku, który w czasie wolnym zajmuje się... 
mordowaniem. 

Za psychopatycznym charakterem Kuby kryje się tragiczna historia, sięgająca czasów jego dzieciństwa. Z udręczonego dziecka wyrósł na zabójcę, który nie szczędzi ofiarom cierpień. Zyskał przydomek "Rzeźnika Niewiniątek", dzięki polowaniu na krakowskie studentki. W swoje zbrodnie zdołał wrobić Tomasza Rogozińskiego - faceta swojej ex. Brzmi ciekawie? Ciekawie robi się, gdy Julia wraca z odwyku (na którym wylądowała przez Kubę) i szykuje zemstę. A skoro kobiety są mściwe, to Sobański musi wyjątkowo uważać i zawalczyć o swoje życie. 

W międzyczasie dostaje sprawę za bagatella 1 milion złotych. Ma bronić 17-letnią Sonię oskarżoną o zabójstwo brata. Nie spodziewa się jednak, co przyniesie mu owa znajomość. 

Czy misja obrony zabójczyni się powiedzie? 
Jak zakończy się znajomość Kuby z Sonią? 
Co planuje Julia? Do historii Kuby Sobańskiego wróciłam z wielkim zaciekawieniem, wręcz niecierpliwie wyczekiwałam premiery. 
Tym razem bohater jest bardziej powściągliwy w swoich zbrodniach, a nawet uważa, że jego "demony" zostały zaspokojone i nie będzie więcej mordować. Nic bardziej mylnego. Mroczne pragnienia zostały tylko uśpione i spokojnie czekały na odpowiedni moment. W końcu Kuba to seryjny morderca, więc czy istnieje możliwość żeby kiedykolwiek przestał? Wątpię, chyba że da się złapać. 

W "Spowiedzi Diabła" jesteśmy obserwatorami zręcznej gry pozorów. Kubie przyjdzie się zmierzyć z kobietami, które okażą się groźnymi przeciwnikami. Prawda o nim może wypłynąć, a jego bezpieczeństwo wisi na włosku. Czy i tym razem wyjdzie cało z opresji? Sobański musi zdecydować, której z nich może zaufać.

Książka pełna przemocy, seksu, dla ludzi o mocnych nerwach. W końcu narratorem jest seryjny morderca. Dla mnie to największy atut - historia pisana z jego perspektywy. Warto pochwalić Adriana Bednarka za wczucie się w mroczny umysł, co nie jest prostym zadaniem. 

Szczerze przyznam, że poprzednia część "Proces Diabła" bardziej przypadła mi do gustu (jeśli jesteście ciekawi tutaj recenzja), ale i tej niczego nie brakuje. 

"Spowiedź Diabła" czytało mi się gorzej z jednej, czysto osobistej przyczyny, mianowicie wykonywanie zawodu adwokata przez Kubę oderwane jest od rzeczywistości. Jednak wiem, że Wam Drodzy Czytelnicy, nie będzie to przeszkadzać, a wręcz będzie nakręcać akcję (zboczenie zawodowe, przez które nie mogłam oglądać nawet Prawa Agaty, nic nie poradzę :))

Natomiast ostatnie strony zaintrygowały mnie na tyle, że znów nie mogę się doczekać co będzie dalej.. 

Jeśli jesteście ciekawi, co skrywają mroczne zakamarki umysłu seryjnego mordercy - zapraszam do lektury. Przygotujcie się na mocną akcję poruszającą wyobraźnię. 

Ocena: 7/10

Dziękuję Wydawnictwu Novae Res

1 komentarz:

  1. "(zboczenie zawodowe, przez które nie mogłam oglądać nawet Prawa Agaty, nic nie poradzę :))"
    nieźle się uśmiałam w tym momencie :D

    OdpowiedzUsuń